Отже, ти нарешті зважився позбутися шкідливої ​​звички курити, але з тих чи інших причин не можеш цього зробити відразу. Як перехідний етап ти вибрав електронні сигарети і тепер страждаєш муками вибору свого першого пристрою для ширяння. Не дивно, адже асортимент настільки величезний, що заплутатися простіше простого. Десятки виробників, сотні моделей, тисячі варіантів. Що ж, давай спробуємо розкласти все по поличках і трохи систематизувати інформацію. Тоді тобі буде простіше розібратися у всьому цьому різноманітті і зробити правильний вибір.

 

 

Як обрати електронну сигарету?

 

Перш за все варто визначитися зі стилем ширяння, який тобі підійде. Всі пристрої можна розділити на два основні класи за типом затяжки: MTL (Mouth To Lung) - туга (сигаретний) затягування і DTL (Direct To Lung) - вільна (кальянная) затягування. Як можна здогадатися з опису, MTL-пристрої покликані імітувати звичну курцям сигарет досить тугу затяжку, при якій пар спочатку набирається в ротову порожнину, а після вдихається в легені. Пристрої під такий тип затяжки генерують невелику кількість пара, а, отже, вимагають меншої потужності енергії для пароутворення. Як наслідок, вони можуть бути набагато компактніше (адже їм не потрібен акумулятор великого обсягу), витрачають меншу кількість рідини. Але є і зворотна сторона медалі - для насичення нікотином потрібно рідина більшої міцності. Існує думка, що МТЛ-девайси слабкіше передають смак, але це не зовсім так. При цьому стилі ширяння пар спочатку набирається в ротову порожнину, а не відразу затягується в легені, отже більше ароматичних частинок потрапляють на смакові рецептори. В цілому вкусопередача кожного конкретного пристрою буде залежати від його конструкції, якості і типу випарного елемента, якості самої рідини, і інших параметрів. З DTL все йде рівно навпаки. Пристрій генерує велику кількість пара, який вдихається відразу в легені. Потужність для парогенераціі потрібно більша, енергія витрачається швидше, а, отже, габарити таких пристроїв найчастіше крупніше, ніж у MTL (бувають варіанти на 2, 3 і навіть 4 акумулятора формату 18650). Рідина теж витрачається в набагато більшому обсязі, але фортеця її може бути нижче. За рахунок великого обсягу пара і його насиченості, смак рідини передається відмінно. Але тут теж багато чого буде залежати від конструкції пристрою, випарників і самої рідини.

Будь-девайс для ширяння складається з двох частин: атомайзера і кріплення акумулятора. Це можуть бути як два окремих пристрої, так і одне цільне (так звані AIO - all in one - все в одному). Для універсальності їх з'єднання використовується уніфікований 510-й коннектор, який дозволяє приєднати практично будь-який атомайзер до батарейного блоку. Бувають моделі з іншими видами з'єднань, але досить рідко. Таким чином до батарейного блоку (наприклад до бокс-моду) можна під'єднати і МТЛ-бак і дріпку для вільної затяжки. Тобто можна підібрати підходящу під конкретні завдання комбінацію. І не варто забувати про те, що багато хто воліє вибирати ці складові частини ще й за зовнішнім виглядом, що б комплект вийшов красивим і гармонійним.


Батарейні блоки можна розділити на дві основні категорії: механічні моди і бокс-моди. Мехаліческій мод як правило виконаний з металу (латунь, мідь і ін) і відрізняється тим, що не містить електроніки. В якості вимикача використовується механічний контакт замикає ланцюг. Отже ніяких регулювань подається струму тут немає. Ланцюг замикається і енергія від акумулятора передається на атомайзер без будь-яких перетворень. У міру розряду акумулятора, потужність випаровування буде знижуватися. А ось з бокс-модами все набагато складніше. Це досить круте електронний пристрій, який містить в собі електричну плату на мікрочіпі, яка дозволяє регулювати параметри подається на атомайзер енергії. У більшості випадків такі пристрої оснащені кнопками управління і екраном для відображення параметрів. У прошивку плати закладені всілякі захисту (від короткого замикання, від перегріву і тд). Вона стежить за рівнем заряду акумулятора і іншими параметрами. Часто бокс-моди мають безліч додаткових функцій: підрахунок кількості затяжок, контроль температури спіралі, і навіть може виступати в ролі блютуз-колонки. А ще електроніка плати дозволяє заряджати акумулятори, що просто неможливо в механічному моді. З огляду на все вище переліченого для початківців вейперов настійно рекомендується використовувати саме пристрої з платою.

 

Як обрати Атомайзер?

 

Що ж стосується Атомайзерів, то їх можна умовно розділити на такі основні види:

 


 

- RTA (Rebuildable Tank Atomizer) - це бак, в який заливається рідина і вставляється випарний елемент. До самого випарного елементу (спіраль або сітка) рідина надходить по своєрідному «гноті» з бавовни або віскози. Потрібно враховувати необхідність періодичної заміни спіралі розжарювання і бавовни. Як окремий підвид, можна виділити TANK - бак на змінних испарителях, які просто замінюються по мірі їх використання.


- RDA (rebuildable dripping atomizer) - вид атомайзера, який не має ємності з рідиною. У ньому так само використовуються випарні спіралі (рідше металева сітка) і бавовна. Але змочувати бавовна рідиною потрібно вручну. У більшості випадків конструкція дозволяє просто закапати рідина всередину через мундштук. Такі атомайзери зручно використовувати при частій зміні рідин. Якщо звикнути, то процес «закопування» не завдає особливих незручностей.

Є й інші види. Наприклад RDTA, який поєднує в собі RDA з ємністю для рідини. Або закриті картриджі під-систем. І все ж в якості першого пристрою переважно вибрати TANK. Він набагато простіше і зручніше у використанні. А обслуговування зводиться до того, щоб викрутити старий випарник і вкрутити новий.

 

Може все ж таки ПОД СИСТЕМА?

І якщо вже торкнулися теми под-систем, то давай розглянемо і їх. За своєю суттю це AIO, в яких батарейний блок об'єднаний з атомайзери, в якості якого виступає змінний картридж-под (часто одноразовий). Їх розробка була обумовлена ​​появою «сольового нікотину», який має властивості дуже швидкого попадання в кров і насичення організму буквально за кілька затяжок. З цієї причини перші под-системи були мініатюрними. Маленький картридж, невелика потужність, малоємкий акумулятор - всього цього вистачало щоб задовольняти нікотинову потреба, роблячи по кілька затяжок протягом дня. Але через деякий час цей клас пристроїв розвинувся і видозмінився. Тепер він включає в себе як мініатюрні, так і досить значні девайси. Деякі на одноразових картриджах, інші з картриджами на змінних испарителях. Потужність під систем теж зросла, багато хто з них тепер мають повноцінними платами з регулюваннями і екранами. Але що залишається незмінним - це зручність і простота цих пристроїв.

 

 

Сподіваюся ця узагальнена класифікація хоч трохи допоможе полегшити тобі завдання. Принаймні хоча б визначитися з тим, пристрій якого типу тобі підійде. А вибір конкретної моделі доведеться зробити самостійно.